Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Co warto wiedzieć na temat segmentowych bram garażowych?

Co warto wiedzieć na temat segmentowych bram garażowych?

Bramy segmentowe są zdecydowanie najczęściej wybierane przez klientów, którzy szukają najbardziej praktycznego i najłatwiejszego sposobu zamykania swojego garażu. Według statystyk na bramy segmentowe decyduje się nawet 80% klientów. W dzisiejszym wpisie na blogu przedstawiamy najważniejsze zalety bram segmentowych, opisujemy budowę tego rodzaju bram garażowych oraz tłumaczymy, na jakie udogodnienia możemy liczyć, wybierając bramę segmentową.
 
 

BUDOWA BRAM SEGMENTOWYCH

Brama segmentowa jest zbudowana z połączonych ze sobą w orientacji poziomej podłużnych paneli. Budowa bramy z wielu segmentów sprawia, że łatwo się ona otwiera i zamyka. Zamknięta zmienia swój kształt i jest w formie złożonych jeden na drugim paneli (segmentów), dzięki czemu we wnętrzu garażu nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Połączenia paneli w bramach segmentowych są dodatkowo uszczelnione, dzięki czemu takie bramy zapewniają odpowiednią izolację termiczną i nie dopuszczają do utraty ciepła z garażu. Wpływ na to mają też nowoczesne ościeżnice. Dzięki tym rozwiązaniom w sezonie zimowym w garażu jest znacznie cieplej, niż jakby się korzystało z innych rodzajów bram. Taka budowa znacząco poprawia też izolację akustyczną, dzięki czemu do wnętrza garażu nie dociera zbyt dużo hałasów z zewnątrz.

AUTOMATYKA DO BRAMY SEGMENTOWEJ

Podstawowym elementem dodatkowym, który stosuje się w segmentowych bramach garażowych, jest oczywiście automatyczny napęd. Dzięki niemu użytkownicy garażu mają możliwość zdalnego sterowania bramą i nie muszą wychodzić z samochodu, żeby otworzyć, a później zamknąć po wjechaniu do środka. Oczywiście zamontowanie automatyki w bramie garażowej nie oznacza, że możemy całkowicie zrezygnować z możliwości ręcznego otwierania bramy. W przypadku awarii mechanizmu automatyki, ręczne otworzenie bramy będzie jedyną możliwością, żeby zaparkować samochód w garażu.

Wielu klientów rezygnuje z resztą z systemu automatyki do bramy segmentowej. Robią to przede wszystkim z chęci obniżenia nieco kosztów zakupu i montażu bramy garażowej.

JAKIE JESZCZE ZALETY MAJĄ BRAMY SEGMENTOWE?

Segmentowa brama garażowa jest nie tylko bardzo funkcjonalna i łatwa w użytkowaniu, ale też odznacza się wysoką estetyką, dzięki której ma pozytywny wpływ na wygląd elewacji budynku. Brama segmentowa jest zamontowana po wewnętrznej stronie garażu. To sprawia, że kształt nadproża nie stanowi żadnego problemu dla użytkowników garażu. Sposób montażu bramy segmentowej  nie ma też wpływu na ograniczenie szerokości wjazdu do garażu. Decydując się na bramę segmentową, nie trzeba się też martwić o wielkość podjazdu. Panele bramy segmentowej chowają się wzdłuż sufitu lub wzdłuż ściany w garażu, dlatego taka brama może być zamontowana nawet przy niewielkim podjeździe.

źrodło: bros.poznan.pl