Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Dobieramy drzwi zewnętrzne dla domu parterowego

Dobieramy drzwi zewnętrzne dla domu parterowego

Każdy marzy o własnym koncie do życia. Dom parterowy jest ciekawą opcją, którą możemy zbudować, nawet gdy działka jest bardzo wąska. Dla zapewnienia odpowiedniej jakości izolacji termicznej musimy dobrać odpowiednią stolarkę w postaci drzwi zewnętrznych. Sprawdźmy, jaki system będzie odpowiedni!

 

Nowoczesny i wygodny parterowy dom energooszczędny

Domy parterowe to bardzo modne rozwiązanie szczególnie w przypadku wąskich działek do 20 m szerokości. Przy odpowiednim zaprojektowaniu bryły budynku oraz doborze odpowiednich materiałów izolacyjnych, możemy zbudować energooszczędny dom o niskich kosztach eksploatacji.

Bardzo ważnym elementem, mającym wpływ na bilans energetyczny domu jest odpowiednia bryła. Budowa domu na planie prostokąta z dachem dwuspadowym pozwoli równomiernie rozłożyć temperaturę wewnątrz. W nowoczesnych domach doskonale sprawdzają się duże przeszklenia np:

  • naświetlenia boczne przy drzwiach frontowych
  • duże przeszklenia drzwi tarasowych
  • duże okna osadzone na sztywnym, aluminiowym profilu

Doprowadzając dużą ilość światła słonecznego, możemy powiększyć optycznie wnętrze oraz skutecznie je ogrzać. Przy odpowiedniej jakości izolacji drzwi zewnętrznych oraz stolarki okiennej, zatrzymamy temperaturę wewnątrz, co w dłuższym horyzoncie czasowym pomoże nam zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu.

Dobieramy odpowiednie drzwi zewnętrzne dla domu parterowego

Dobre drzwi zewnętrzne dla domu parterowego muszą charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami izolacji termicznej, która w specyfikacji każdego systemu drzwiowego oznaczona jest wskaźnikiem Ud. Im jego wartość jest niższa, tym drzwi skuteczniej izolują ciepło. Na jakość izolacji termicznej ma wpływ kilka czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj zastosowanego materiału izolacyjnego. 

Drugim czynnikiem mającym wpływ na jakość izolacji termicznej jest rodzaj zastosowanego montażu. Jeśli drzwi wejściowe do domu parterowego nie będą prawidłowo zabezpieczone przed napływającą wilgocią z zewnątrz, nawet najbardziej zaawansowany system nie będzie wydajny. Dlatego przy wyborze odpowiednich drzwi dla naszego domu warto omówić montaż już podczas wizyty w salonie. Doświadczony zespół od sprawdzonego producenta da nam pewność, że drzwi będą zamontowane z uwzględnieniem dodatkowych zabezpieczeń. Wielu monterów popełnia błąd i nie umieszcza ciepłej podwaliny pod progiem drzwi, który jest miejscem, gdzie najczęściej tworzą się mostki termiczne. Doświadczony zespół nie popełni takiej pomyłki.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak drzwi aluminiowe Aluhaus mogą prezentować się w Twoim domu, skorzystaj z naszego konfiguratora drzwi!

Naświetlenie boczne – powiększamy wejście w domu parterowym

W domu parterowym wejście odgrywa wyjątkowo ważną rolę. Chcemy jak najbardziej powiększyć optycznie bryłę naszego domu. Wykorzystanie dachu dwuspadowego to jedno rozwiązanie. Możemy również postawić na naświetlenia boczne, które stosuje się w systemach aluminiowych. Światło przejścia drzwi to minimum 90 cm. Naświetlenia boczne możemy zaprojektować już od 40 cm.

W przypadku rozwiązań Aluhaus, dajemy naszym klientom możliwość zainstalowania naświetleń bocznych oraz górnych, które wyposażone są w odpowiedni pakiet szybowy. Dzięki temu do naszego wnętrza wprowadzamy olbrzymią ilość światła dziennego. Dobrze dobrane szklenie sprawia, że nie musimy rezygnować z wysokiej jakości izolacji termicznej. W efekcie wejście do naszego domu zyskuje unikatowy charakter i sprawia wrażenie bardziej przestronnego.

Otwieramy salon na ogród, czyli jakie drzwi tarasowe warto wybrać?

Nowoczesne systemy drzwi tarasowych łatwo dopasować do każdej bryły budynku. Jest to najlepszy sposób na połączenie funkcjonalności i dużych przeszkleń. 

Drzwi tarasowe w salonie, to przepiękne otwarcie na ogród. Wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m. Jeden system przesuwny może składać się nawet z czterech segmentów, w efekcie możemy na odpowiednie wyjście na taras przeznaczyć nawet całą ścianę budynku.

źródło: aluhaus.com.pl