Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Jak zabezpieczyć okna przed wykończeniem domu pod klucz?

Jak zabezpieczyć okna przed wykończeniem domu pod klucz?

Przygotowanie pod klucz oznacza finalne wykończenie domu tak, aby nowi lokatorzy nie musieli przeprowadzać żadnych prac remontowych. Na tym etapie wszystkie elementy stolarki powinny być już zamontowane i nie chcemy, aby zostały przez przypadek uszkodzone. Sprawdźmy więc, jak zabezpieczyć okna przed wykończeniem domu pod klucz!
 
 

Stan deweloperski a oddanie domu pod klucz – najważniejsze różnice

Mieszkanie lub dom wykończone pod klucz to takie, w którym nowy najemca lub nabywca nie musi wykonywać żadnych dodatkowych prac remontowych (lub budowlanych), jedyne co musi zrobić to daną nieruchomość urządzić, wprowadzając do wnętrza własne meble.

Obecnie najpopularniejsze nieruchomości na rynku pierwotnym są sprzedawane w stanie surowym zamkniętym lub w stanie deweloperskim. Możemy jednak zaobserwować, że popularność domów wykończonych pod klucz stale rośnie. Powodów jest kilka:

  • odległe terminy fachowców
  • trudny dostęp do niektórych materiałów budowlanych
  • brak czasu na doglądanie każdego etapu prac wykończeniowych

Niestety prawo nie określa definicji stanu deweloperskiego oraz wykończenia pod klucz. Dlatego rekomendujemy, by każdorazowo dookreślić zakres prac, rodzaj wykorzystanych materiałów oraz uwiecznić ustalenia na piśmie. Dzięki temu unikniemy problemów w przypadku, gdy nasze wyobrażenie o nieruchomości wykończonej pod klucz rozminie się z planami dewelopera.

Ogromna ilość osób nabywających nieruchomości decyduje się na wykończenie obiektu we własnym zakresie, samodzielnie wykonując prace lub za pomocą doświadczonej ekipy budowlanej. Ta opcja pozwala zaoszczędzić ogromną ilość środków i gwarantuje nam decyzyjność na wszystkich etapach realizacji prac wykończeniowych. Zanim przejdziemy do szczegółów, zastanówmy się – co przyciąga tak wielu inwestorów do domów wykończonych pod klucz?

Dlaczego kupujemy domy i mieszkania pod klucz?

Zastanówmy się, dlaczego wielu kupujących nieruchomość na rynku pierwotnym jest zainteresowana takim standardem wykończenia? Nieruchomości, do których wystarczy się wprowadzić, posiadają szereg zalet. Najczęściej korzystają z nich osoby, które przeprowadzają się do nowego miasta i nie chcą wydłużać czasu na przeprowadzkę. Wykańczanie nieruchomości na odległość to trudny i uciążliwy proces. Nabywając nieruchomość pod klucz, oszczędzamy więc bardzo dużo czasu oraz oszczędzamy sobie stresu.

Wykańczamy dom pod klucz – co musimy zrobić i jak zabezpieczyć prace?

Główne prace wykonywane po osiągnięciu stanu deweloperskiego obejmują:

  • położenie posadzki
  • pomalowanie ścian
  • montaż armatury łazienkowej (wanna, umywalki, baterie łazienkowe)
  • montaż mebli kuchennych
  • wniesienie i montaż pozostałych elementów umeblowania domu (szafy, łóżko etc.)

Wspomniane powyżej prace możemy podzielić na dwa segmenty — prace wykończeniowe (posadzki i malowanie) i montaż mebli. Jeśli posiadamy duży metraż, najskuteczniejszą metodą będzie malowanie natryskowe, które wymaga odpowiedniego zabezpieczenia okien oraz drzwi wewnętrznych. Okna, drzwi, parapety starannie zabezpieczamy grubą folią malarską i oklejamy starannie specjalną niebieską taśmą.

Dużą popularnością cieszą się folie, których brzegi już posiadają wtopioną taśmę. Wystarczy przykleić taśmę do ramy okna i rozwinąć folię. Doskonale sprawdza się folia elektrostatyczna, po rozwinięciu folia od razu przylega do powierzchni (w tym przypadku do ramy okna). Posadzki należy zabezpieczyć grubymi podkładami papierowymi o rozsądnej grubości, które nie będą przepuszczać wody. Do posadzki przyklejamy je taśmami w zależności od rodzaju posadzki.

Przygotowanie domu pod klucz to ostatnia prosta przed zamieszkaniem w nowym domu, warto dopilnować, aby przed finalnym malowaniem nasza stolarka została prawidłowo zabezpieczona. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przygotowania stolarki przed malowaniem, przeczytaj nasz artykuł – Przygotowujemy okna do remontu.

źródło:  aluhaus.com.pl