Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Nowoczesne drzwi aluminiowe – 5 najważniejszych zalet

Nowoczesne drzwi aluminiowe – 5 najważniejszych zalet

Drzwi zewnętrzne pełnią wiele funkcji. Z jednej strony chronią przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, niskimi temperaturami i hałasem, a z drugiej stanowią zabezpieczenie przed włamywaczami. Co więcej, dzięki efektownemu designowi mogą być prawdziwą wizytówką domu, obiektu firmy czy budynku użyteczności publicznej. Jeżeli zależy Ci na tym, by cieszyć się rozwiązaniami z najwyższej półki, zainwestuj w drzwi aluminiowe, które mają wiele zalet. Oto te najważniejsze!
 
 

1. Ponadprzeciętna trwałość drzwi aluminiowych

Zacznijmy od najważniejszej zalety drzwi aluminiowych, która w dużej mierze decyduje o ich ogromnej popularności. Jest nią oczywiście ponadprzeciętna trwałość, dzięki której pozostają one funkcjonalne i estetyczne nawet po wielu latach użytkowania – również w najtrudniejszych warunkach. Z czego to wynika?

Nowoczesne drzwi z aluminium są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania czy pęknięcia. Co więcej, nie ulegają odkształceniom i nie krzywią się, przez bardzo długi czas zachowując swoje parametry. W porównaniu do drzwi drewnianych nie wymagają konserwacji i są lżejsze od modeli stalowych, co wpływa pozytywnie między innymi na ich montaż.

Wszystko to sprawia, że stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które pragną dobrze inwestować swoje pieniądze i pragną stawiać wyłącznie na stolarkę z najwyższej półki jakościowej.

2. Doskonałe parametry techniczne

W parze z doskonałą wytrzymałością idzie również bardzo dobra izolacyjność ciepła. Wysokogatunkowe materiały oraz nowoczesne technologie stosowane w produkcji drzwi aluminiowych powodują, że posiadają one niski współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu mogą być stosowane w budownictwie pasywnym. To sposób na najwyższy komfort – niezależnie od pory roku.

Warto dodać, że drzwi zewnętrzne aluminiowe odznaczają się również znakomitą izolacyjnością akustyczną, skutecznie redukując hałasy dobiegające z zewnątrz. Ma to szczególne znaczenie nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale również budynków firmowych zlokalizowanych w centrach miast i blisko ruchliwych ulic.

3. Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Ponadprzeciętna trwałość tego rodzaju rozwiązań, wraz z dodatkowymi systemami zabezpieczeń, powodują, że drzwi aluminiowe zewnętrzne są odporne na włamania, dlatego mogą być stosowane w obiektach, w których ochrona osób czy mienia jest szczególnie istotna.

Co więcej, wykonuje się je z materiału niepalnego, a na rynku dostępne są dedykowane głównie do obiektów usługowych, profilowane drzwi aluminiowe przeciwpożarowe, które skutecznie zatrzymują pożar nawet na kilkanaście minut, umożliwiając efektywne przeprowadzenie ewakuacji.

4. Nowoczesny wygląd

Drzwi wejściowe aluminiowe polecane są także osobom, dla których duże znaczenie mają nie tylko doskonałe parametry wytrzymałościowe i techniczne stolarki, ale również estetyka. Prezentują się bardzo nowocześnie, a dzięki dużym możliwościom związanym z obróbką i kształtowaniem możliwe jest nanoszenie na nie rozmaitych wzorów. Do dyspozycji inwestorów są także drzwi w dowolnym kolorze, który nakładany jest w procesie anodowania lub malowania proszkowego.

Uwaga! Aluminiowe drzwi wejściowe uznawane są za nowoczesne nie tylko ze względu na design. W ofercie DAKO znajdziesz również rozwiązania, którymi można sterować zdalnie – np. za pomocą smartfona wyposażonego w odpowiednią aplikację. To sposób na dodatkowy komfort oraz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

5. Ogromna różnorodność drzwi zewnętrznych z aluminium

Ogromny wybór drzwi aluminiowych sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

źródło: dako.eu