Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Okna fasadowe w domach  wolnostojących

Okna fasadowe w domach wolnostojących

Nowoczesne budownictwo oparte jest na nowinkach i nietuzinkowych rozwiązaniach. Okna fasadowe są jedną z tych technologii, które do tej pory kojarzyły się wyłącznie z biurowcami w centrach miast. Wielkie przeszklenia oparte o solidną konstrukcję. Podążając za nowymi trendami, przygotowaliśmy rozwiązanie, które z powodzeniem można stosować w budownictwie domów wolnostojących.

 

Domy, w których króluje szkło

Inaczej podchodzimy do aranżacji naszej przestrzeni. Coraz częściej punktem kluczowym w domu jest przestronny salon, połączony z kuchnią dla uzyskania jeszcze większej, otwartej przestrzeni. Dzięki dużym oknom i drzwiom tarasowym, do wnętrza wprowadzane jest więcej światła niż w tradycyjnie budowanych domach.

Warto pamiętać, że duże przeszklenia to nie tylko modny sposób na powiększenie najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń. Za pomocą drzwi przesuwnych lub okien panoramicznych możemy stworzyć stylowe biuro otwarte na ogród bądź sypialnię, z której wyjdziemy na balkon przed szerokie drzwi przesuwne.

W budowie okien wielkoformatowych oraz systemów drzwi tarasowych wykorzystuje się przede wszystkim aluminium lub stal. Celem jest zapewnienie odpowiedniej sztywności konstrukcji, która musi utrzymać ciężkie pakiety szybowe, które mogą ważyć setki kilogramów. Czy wiesz, że m2 szkła o grubości 1 mm waży aż 2,5 kg! W nowoczesnych aranżacjach przeszklenie ściany może mieć nawet kilkanaście metrów długości. Popularnym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą różnych systemów uchylno-przesuwnych z oknami rozwieranymi. Pozostałe elementy szklanej elewacji można uzupełnić oknami typu fix, których nie można otwierać. Pozwala to obniżyć całościowy koszt inwestycji oraz zapewni doskonałe parametry izolacji termicznej.

Najważniejsze zalety okien fasadowych

Systemy okien fasadowych takie jak Aluhaus Wall, to odpowiedź na rosnącą potrzebę wkomponowania szklanych elewacji w struktury budynków. Jest to rozwiązanie, które można z powodzeniem stosować w domach jednorodzinnych i jeszcze bardziej podkreślić ich nietuzinkowość.

Czy duże przeszklenia powodują wyziębienie domu?

Wiele razy na łamach naszych artykułów pisaliśmy o domach energooszczędnych, których wskaźnik zapotrzebowania na energię pierwotną do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej Ep jest niższy niż 70 kWh (m2*rok). Czy w takich obiektach zastosowanie tak dużych przeszkleń, jak okna fasadowe, będzie prowadzić do wyziębienia obiektu? Nie! Wielkie przeszklenia wprowadzają do wnętrza promienie słońca oraz energię cieplną, która im towarzyszy. W budynkach bazujących na szklanych konstrukcjach stosowanie dużych przeszkleń ma bardzo pozytywny wpływ na bilans energetyczny budynku. Dlatego najczęściej umiejscawia się okna fasadowe względem południowej ściany.

źródło: aluhaus.com.pl