Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

W jaki sposób rolety zewnętrzne wpływają na ogrzewanie domu?

W jaki sposób rolety zewnętrzne wpływają na ogrzewanie domu?

Rolety zewnętrzne tworzą dodatkową warstwę izolacji termicznej, która pozwala utrzymać ciepło wewnątrz budynku. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu specjalnych materiałów o właściwościach izolacyjnych, które tworzą tzw. termoizolacyjną warstwę powietrzną między szybą a roletą. Warstwa ta stanowi barierę dla uciekającego ciepła, co zmniejsza ilość energii potrzebnej do utrzymania stałej temperatury wewnątrz domu.
 
 

Szacuje się, że nawet 30% ciepła ,,ucieka” z domu przez okna. Rolety zewnętrzne skutecznie minimalizują te straty, gdyż ich konstrukcja sprawia, że są zbliżone do szyby i szczelnie przylegają do niej. Dzięki temu powietrze nie przedostaje się z zewnątrz, a ciepło pozostaje we wnętrzu. W efekcie ogrzewanie domu jest bardziej efektywne, a koszty użytkowania obniżone.

Rolety zewnętrzne dają również możliwość skutecznej ochrony przed nadmiernym nagrzaniem wnętrz w okresie letnim. Wystarczy zdjąć blokadę i opuścić roletę, aby struktura ta odbiła promienie słoneczne i zapewniła stałą temperaturę w pomieszczeniach. Taka ochrona przed słońcem to nie tylko komfort dla domowników, ale także oszczędność energii na klimatyzację.

Korzyści wynikające z posiadania rolet zewnętrznych

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że rolety zewnętrzne redukują hałas docierający do wnętrza domu. Warstwa powietrza między roletą a szybą działa jak bariery dźwiękochłonne, które tłumią dźwięki z otoczenia. W rezultacie dom staje się bardziej komfortowym miejscem do życia, a mieszkańcy mogą cieszyć się spokojem i ciszą.

Inwestycja w rolety zewnętrzne nie tylko wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania domu, ale również zwiększa wartość nieruchomości. Rolety te są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów, a ich obecność może być atutem przy sprzedaży czy wynajmie nieruchomości.

źródło: twoje-okna.eu