Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Bezpieczny dom – jak zabezpieczyć go przed włamaniem?

Bezpieczny dom – jak zabezpieczyć go przed włamaniem?

Bezpieczna brama garażowa Wiśniowski
Bezpieczne bramy garażowe, czyli coś, o czym często zapominamy. Zwracamy uwagę na ten element jako pierwszy dlatego, że najłatwiej o nim zapomnieć. Już na etapie budowy domu pamiętaj o zabezpieczeniu garażu – szczególnie, jeśli prowadzi z niego przejście bezpośrednio do domu.
Współczesne bramy garażowe dysponują systemem antywłamaniowym i są odporne na podważenie dzięki stosownym blokadom w mechanizmie otwarcia. Każdy rodzaj bram (segmentowe, uchylne i rolowane) dysponuje takimi zabezpieczeniami – jeżeli więc dysponujesz np. starą bramą rozwieraną, warto wymienić ją na nową. Zwróć przy tym uwagę, że istnieją warianty bramy rolowanej z kasetą nawojową ulokowaną na zewnątrz garażu, lecz my nie polecamy tego rozwiązania w kontekście bezpieczeństwa. Drzwi antywłamaniowe – podstawa! W domu wolnostojącym obligatoryjnie musisz zadbać o wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe.
prime_ferrari_szary.png
Okna antywłamaniowe – nie zapominaj o nich! Najwięcej włamań do domu wolnostojącego odbywa się nie przez bramy garażowe, nie przez drzwi wejściowe, a właśnie przez okna. Polecamy więc zakup okien o odpowiedniej klasie antywłamaniowej (np. RC3), wyposażonych w okucia przeciwwyważeniowe oraz w szkło o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne (np. klasa P4A). System alarmowy – jest konieczny! Ponownie uczulamy, że ani drzwi, ani okna antywłamaniowe nie zatrzymają złodzieja na zawsze, a jedynie opóźnią moment włamania. Dlatego koniecznie jest wyposażenie domu w system alarmowy, który będzie w stanie automatycznie powiadomić o tym fakcie zarówno odpowiednie służby (np. agencję ochrony), jak i właściciela posesji.
prime1.png
My polecamy wybór drzwi przynajmniej klasy RC4, które zabezpieczą przed włamaniem z wykorzystaniem narzędzi takich jak łom, siekiera, czy wiertarka akumulatorowa. Czas stawianego przez drzwi oporu w związku z zastosowaniem takich narzędzi wynosi ok. 10 minut. Bardziej majętne osoby powinno postawić na drzwi klasy RC5 lub RC6, które zabezpieczają także przed złodziejami wykorzystującymi elektronarzędzia – nawet do 20 minut. Absolutnie na tym elemencie nie oszczędzaj: Twoje bezpieczeństwo jest znacznie cenniejsze!okna-pcv-1.jpg
 
Istotne będzie wyposażenie domu w najróżniejsze czujniki, które wykryją ruch w pomieszczeniu, potłuczone szkło, otwarte okno lub drzwi, czy też wibracje – sygnalizujące np. próby wywarzenia drzwi wejściowych. Alarm powinien także dysponować syreną alarmową, która odstraszy włamywaczy.
Pod żadnym względem nie oszczędzaj na takim systemie – musi być najwyższej klasy! Nie kuś złodziei! Dużym błędem jest sygnalizowanie swoich dłuższych wyjazdów na urlop poprzez umieszczanie odpowiednich wpisów np. na portalach społecznościowych. Jest to bardzo jasny sygnał dla potencjalnego złodzieja, że Twój dom będzie stał pusty przez dłuższy czas, co stworzy mu okazję do zaplanowania całej akcji i wprowadzenia planu w życie.
Zdecydowanie nie warto też informować kogokolwiek o cennych dobrach i kolekcjach znajdujących się w Twoim domu – nigdy nie wiesz w końcu, komu taka informacja zostanie przekazana. Jeśli posiadasz w domu sejf – także nikomu o tym nie mów. W końcu posiadanie sejfu wskazuje, że przechowujesz w nim coś bardzo cennego. Unikaj tego jak ognia! Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie.
Nigdy nie oszczędzaj na zabezpieczeniu swojego domu. Wyposaż go w odpowiednie drzwi i okna antywłamaniowe, nie zapomnij też, by Twój garaż chroniła odpowiednia brama garażowa. Zleć ponadto fachowej firmie instalację system alarmowego, ale przede wszystkim – zachowuj zdrowy rozsądek, nie informuj każdego o swojej nieobecności w domu i nie kuś tym samym złodziei!