Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Nowości z firmy Grupa Żerański

latest news

Poniżej nowości produktowe, zmiany w ofercie oraz ciekawe rozwiązania wprowadzone w naszej firmie.

Białe okna PCV – czy to najlepsze rozwiązanie?

Białe okna PCV – czy to najlepsze rozwiązanie?

 
Współczesny rynek stolarki okienno-drzwiowej to profile okienne w różnych wersjach kolorystycznych. Białe okna PCV są nadal najpopularniejsze wśród użytkowników, jednak coraz częściej producenci oferują nam wiele innych ciekawych kolorów.
Wybór koloru profili okiennych ma olbrzymie znaczenie. Co prawda sam kolor nie wpłynie na izolację termiczną, czy dźwiękoszczelność, ale wpłynie na ogólny wygląd domu z zewnątrz. Kolor profilu ma też znaczenie na to, jak okna prezentują się wewnątrz pomieszczeń. Nadal najczęściej wybieranym kolorem okien jest biały. I właściwie nic w tym dziwnego – to wybarwienie uniwersalne, które dobrze prezentuje się z praktycznie każdym rodzajem elewacji, jak również idealne jest do budynków w różnym stylu architektonicznym. Od wewnątrz biel również prezentuje się elegancko i zawsze dobrze wkomponuje się w aranżację pomieszczenia.
 
Jak wyregulować okna PCV na zimę?

Jak wyregulować okna PCV na zimę?

Kiedy nadchodzi zima, należy zadbać o wiele czynników, które sprawiają, że w domu jest cieplej. Jednym z nich jest regulacja okien. Można ją wykonać samemu, choć wiele osób zwraca się z tym do fachowców. Regulacja okien PCV przed zimą zapewnia ich szczelność podczas zmiennych warunków pogodowych, oraz przedłuża żywotność systemów okiennych. Podpowiadamy więc, jak ją prawidłowo wykonać.
 
Mycie drzwi wewnętrznych – jak czyścić i pielęgnować?

Mycie drzwi wewnętrznych – jak czyścić i pielęgnować?

 Wiosna, która zbliża się coraz większymi krokami, zmobilizowała Cię do przeprowadzenia w domu generalnych porządków? Sprzątając poszczególne pomieszczenia, pamiętaj, że starannego wyczyszczenia wymaga też stolarka okienna i drzwiowa. Prawidłowa pielęgnacja drzwi pozwoli na ich długoletnią i bezawaryjną eksploatację. Jak powinno wyglądać mycie drzwi wewnętrznych, dopasowane do materiału, z jakiego zostały one wykonane? Podpowiadamy!
 

Nowoczesna brama garażowa, czyli jaka?

Budujesz lub remontujesz dom? Jeśli tak, warto pomyśleć nie tylko o samym budynku, ale również o garażu. Miejsce, w którym przechowujesz auto ma znaczenie, zarówno w kontekście estetyki czy bezpieczeństwa, jak i ochrony auta przed czynnikami środowiskowymi. Dlatego tak istotne jest, aby zabezpieczała je nowoczesna brama garażowa.
 
Regulacja okna na zimę.  Jak ustawić okno na tryb zimowy?

Regulacja okna na zimę. Jak ustawić okno na tryb zimowy?

Okres zimowy to największy sprawdzian dla stolarki okiennej. Jednak nawet konstrukcje o doskonałych parametrach izolacyjnych, bez odpowiedniego wyregulowania mogą powodować przenikanie zimna do naszego domu. Jak temu zapobiec? W naszym blogu podpowiadamy jak wyregulować okno na zimę.
 
W jaki sposób rolety zewnętrzne wpływają na ogrzewanie domu?

W jaki sposób rolety zewnętrzne wpływają na ogrzewanie domu?

Rolety zewnętrzne tworzą dodatkową warstwę izolacji termicznej, która pozwala utrzymać ciepło wewnątrz budynku. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu specjalnych materiałów o właściwościach izolacyjnych, które tworzą tzw. termoizolacyjną warstwę powietrzną między szybą a roletą. Warstwa ta stanowi barierę dla uciekającego ciepła, co zmniejsza ilość energii potrzebnej do utrzymania stałej temperatury wewnątrz domu.
 
Wybieramy bramę do garażu na dwa samochody – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy bramę do garażu na dwa samochody – na co zwrócić uwagę?

Dużych wymiarów garaż wymaga użycia specjalnej automatyki, która będzie w stanie obsłużyć jedno ciężkie skrzydło lub dwa nieco lżejsze. Jaka więc powinna być idealna brama na dwa samochody? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedni. Pod uwagę trzeba bowiem wziąć wiele kwestii, takich jak wymiary bram garażowych, ich rodzaj czy też sposób wykonania. Jak wybrać dobrą bramę garażową?
 
Jak i czym ocieplić drzwi do garażu?

Jak i czym ocieplić drzwi do garażu?

Posiadanie garażu to duże szczęście, gdyż jest to idealna konstrukcja do ochrony samochodu – nie tylko przed złodziejami czy aktami wandalizmu, ale również przed negatywnym działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym w szczególności intensywnych promieni słonecznych, opadów i mrozów. Parkowanie samochodu „pod chmurką” bywa uciążliwe, szczególnie w zimie. Skrobanie szyb i wsiadanie do zimnego pojazdu nie jest komfortowe. O ile w garażu możemy zapomnieć o zamarzniętych szybach, o tyle bardzo niskie temperatury mogą dać nam w kość. Można się przed tym uchronić, ocieplając drzwi do garaży. Jak to zrobić? Dowiedz się już dziś i skorzystaj z naszych porad.
 
Rodzaje zabezpieczeń okiennych, czyli zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo!

Rodzaje zabezpieczeń okiennych, czyli zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo!

Podstawowym zadaniem każdego okna powinno być zapewnianie komfortu i bezpieczeństwa osobom znajdującym się w budynku. Kluczową kwestią jest nie tylko wybór nowoczesnej, odpornej na uszkodzenia stolarki o doskonałych parametrach, ale również inwestycja w dodatkowe zabezpieczenia. Poznaj rodzaje zabezpieczeń okiennych.
 
Kiedy montować w domu drzwi zewnętrzne, a kiedy wewnętrzne?

Kiedy montować w domu drzwi zewnętrzne, a kiedy wewnętrzne?

Zastanawiasz się, na jakim etapie budowy montować drzwi drewniane? Wbrew pozorom później niż podają niektóre poradniki i fachowcy. Kiedy osadzić w murze drzwi wewnętrzne, a kiedy zewnętrzne? I dlaczego nie warto się z tym spieszyć?