Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Nowości z firmy Grupa Żerański

latest news

Poniżej nowości produktowe, zmiany w ofercie oraz ciekawe rozwiązania wprowadzone w naszej firmie.

Jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem?

Garaż to bardzo atrakcyjne miejsce z punktu widzenia złodzieja. W środku może znajdować się nie tylko cenny pojazd, ale również rower, czy profesjonalne narzędzia i sprzęty. To miejsce stanowi też często łącznik z mieszkalną częścią domu. Dlatego właśnie odpowiednie zabezpieczenie garażu przed włamaniem powinno być priorytetem. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby odpowiednio to zrobić. Poznaj te najlepsze.
 

Brama ręczna czy automatyczna - w co warto zainwestować?

Wybór odpowiedniej bramy zwykle nie należy do najłatwiejszych zadań. Na początku warto dokładnie poznać cechy dostępnych rozwiązań, aby przekonać się, co najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Dobra brama powinna zapewnić domownikom bezpieczeństwo, a także pełną wygodę użytkowania. Zobacz, czym charakteryzują się automatyczne bramy wjazdowe, a także jakie zalety i wady przemawiają za kupnem bramy otwieranej ręcznie.
 
Jak skutecznie uszczelnić  bramę garażową?

Jak skutecznie uszczelnić bramę garażową?

Uszczelnienie bramy garażowej to podstawa, jeśli chcesz ograniczyć straty energii w pomieszczeniu i zmniejszyć koszty za ogrzewanie. Nieszczelna brama może przyczynić się również do zbyt wysokiej wilgotności w garażu, a to z kolei niekorzystnie wpływa zarówno na samochód, jak i inne sprzęty znajdujące się w tym miejscu.
 
Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

Czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?

Drzwi zewnętrzne stanowią wizytówkę każdego domu, pełniąc jednocześnie praktyczne funkcje. Zabezpieczają bowiem dom przed włamaniem, a także przed zimnem i hałasem. Sprawdź, czym się kierować wybierając drzwi wejściowe?
 
Postaw na ochronę, czyli drzwi metalowe

Postaw na ochronę, czyli drzwi metalowe

Najbardziej pożądaną funkcją drzwi jest zapewnienie bezpieczeństwa domowników i ich posiadłości. Nie mniej ważne są jednak aspekty estetyczne – drzwi są przecież elementem aranżacji. Jak połączyć te dwa aspekty? Czy drzwi metalowe zapewniają odpowiednią ochronę?
 
Po czym poznać dobre drzwi antywłamaniowe?

Po czym poznać dobre drzwi antywłamaniowe?

 Popularne powiedzenie głosi, że własny dom to własna twierdza. Jeśli zaś rzeczywiście tak jest, to nie można nie zauważyć, że każda twierdza powinna posiadać solidną bramę. W przypadku domu czy mieszkania rolę wejścia strzegącego wstępu na prywatny teren pełnią oczywiście solidne drzwi. Najlepiej jest, jeśli są to tak zwane drzwi antywłamaniowe, a więc wyposażone w funkcje, które wyróżniają je pod kątem bezpieczeństwa na tle innych drzwi. 
 
Jak powinny otwierać się drzwi zewnętrzne?

Jak powinny otwierać się drzwi zewnętrzne?

Nie ulega wątpliwości, że drzwi wejściowe to niejako wizytówka całej nieruchomości, która efektownie ją zdobi. Inwestorzy w ich wyborze najczęściej kierują się zarówno samym wyglądem, jak i ceną. Zdaje się, że nie mniejsze znaczenia mają również względy bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że ochrona budynku przed niepożądanymi wtargnięciami to w zasadzie podstawowa rola drzwi zewnętrznych. Okazuje się jednak, że równie kluczowy jest sposób ich otwierania. 
 
Montaż okien w warstwie ocieplenia – najlepsze rozwiązanie dla ciepłych okien?

Montaż okien w warstwie ocieplenia – najlepsze rozwiązanie dla ciepłych okien?

Budowa domu pasywnego oznacza ograniczenie strat ciepła do absolutnego minimum. Z tego powodu, liczy się każdy szczegół, który może zmniejszyć straty ciepła w naszym domu. Jednym ze sposobów instalacji stolarki, na który decyduje się coraz większa grupa inwestorów, jest montaż okien w warstwie ocieplenia. Sprawdźmy — czy to najlepsze rozwiązanie dla ciepłych okien? 

Wydajna alternatywa dla ręcznego zamykania drzwi – poznaj zamek samoryglujący

Wydajna alternatywa dla ręcznego zamykania drzwi – poznaj zamek samoryglujący

Jak pokazują statystyki policyjne, liczba włamań do domów i mieszkań nie maleje. Rozwiązaniem dla tych, którzy raz na zawsze chcą przestać martwić się o zamknięte drzwi są zamki samoryglujące.
 
Jak dobrać kolor okien do wnętrza?

Jak dobrać kolor okien do wnętrza?

Aranżacja wnętrz, czyli odpowiednie ich wykończenie, jest niezwykle ważne. Nieprzemyślane działania doprowadzają między innymi do tego, że pomieszczenia źle się prezentują, a nawet osoby mogą źle się czuć, gdy w nich przebywają. Jest to związane z osobistym preferencjami, jednak należy podkreślić, że pewne zasady są niezmienne. Dotyczy to między innymi koloru, który występuje na ścianach, meblach i oknach.