Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Kiedy montować bramę segmentową?

Kiedy montować bramę segmentową?

My oczywiście polecamy aby bramę segmentową montować w już wykończonym garażu, po zrobieniu tynków i wylewek. Ściany i sufit garażu powinny być najlepiej otynkowane i także pomalowane. Jeżeli zakup bramy obejmuje również montaż napędu do bramy należy również doprowadzić we wskazane miejsce instalacje elektryczną.
Bramy segmentowe, otwierają się poprzez załamywanie segmentów i poruszają się pod sufitem, napęd w tych bramach montowany jest też oczywiście pod sufitem, dlatego też tam musi być doprowadzona instalacja elektryczna. Najlepiej zlecić to elektrykowi na etapie instalacji elektrycznej. Trzeba także pamiętać, że jej odległość punktu przyłączeniowego od otworu bramowego zależy od wysokości bramy, typu prowadzenia i długości napędu. Do bramy z automatem polecamy dodatkowe urządzenia takie jak klawiaturę cyfrową czy np. fotokomórki zabezpieczające. One także wymagają odpowiedniego zasilania elektrycznego i należy dopytać, gdzie będą umieszczone.
Nadproże i węgarki (przestrzenie boczne) to ważne części garażu, do których będzie przymocowana cała konstrukcja bramy. Powinny być otynkowane i pomalowane przed montażem, muszą też być proste. Problem z krzywiznami występuje najczęściej w starych domach lub po zdemontowaniu bramy poprzedniej (najczęściej uchylnej) dlatego w tych przypadkach należy szczególnie przyglądnąć się otworowi przed montażem.
Bardzo ważne jest, że kiedy po zamontowaniu bramy wykonujemy różne prace budowlane zależy dbać o ochronę bramy przed osadzającym się na niej kurzem i pyłem, a także przed zachlapaniem tynkiem, zaprawą murarską czy też np. farbą. Bramę bardzo dokładnie radzimy zabezpieczyć folią, najlepiej oryginalnej nie zdejmować do zakończenia prac budowlanych. (ważne – oryginalną folie można mieć max 2 tygodnie, po tym czasie należy koniecznie ją zerwać gdyż pod wpływem ciepła i promieni słonecznych mogą się pojawić przebarwienia na bramie i folia będzie ciężka do usunięcia).
Jeśli już na poszycie bramy dostanie się farba lub tynk przede wszystkim nie dopuść do ich zaschnięcia! Należy możliwie najszybciej usuń wszelkie zabrudzenia z powierzchni bramy, można przemyć ją wodą z delikatnym detergentem.
Dobrze przygotowany otwór pod bramę jest gwarantem bezproblemowego montażu i użytkowania bramy przez lata bez reklamacji i niemiłych niespodzianek.
Zawsze oczywiście możecie nas o wszystko dopytać, chętnie udzielimy wszelkich wskazówek.
Dobrze przygotowany otwór pod bramę jest gwarantem bezproblemowego montażu i użytkowania bramy przez lata bez reklamacji i niemiłych niespodzianek.

Zawsze oczywiście możecie nas o wszystko dopytać, chętnie udzielimy wszelkich wskazówek.