Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Rodzaje zabezpieczeń okiennych, czyli zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo!

Rodzaje zabezpieczeń okiennych, czyli zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo!

Podstawowym zadaniem każdego okna powinno być zapewnianie komfortu i bezpieczeństwa osobom znajdującym się w budynku. Kluczową kwestią jest nie tylko wybór nowoczesnej, odpornej na uszkodzenia stolarki o doskonałych parametrach, ale również inwestycja w dodatkowe zabezpieczenia. Poznaj rodzaje zabezpieczeń okiennych.
 
 

To dzięki nim unikniesz ryzyka włamania i zyskasz wiele innych korzyści. Jakie zabezpieczenia do okien warto wybrać? Oto najlepsze propozycje, które zapewnią Tobie oraz Twoim bliskim spokojny sen!

Zabezpieczenia antywłamaniowe do okien

Podstawą bezpieczeństwa domowników są specjalistyczne zabezpieczenia antywłamaniowe okien, które pozwalają wyeliminować ryzyko dostępu do wnętrza osobom trzecim. Dzięki nim złodziej nie będzie w stanie podważyć okna przy użyciu łomu, co skutecznie podniesienie Twoje bezpieczeństwo oraz ochroni wartościowe mienie przed kradzieżą.

W DAKO oferujemy dodatkowe okucia z zaczepami antywłamaniowymi, w tym unikalne zaczepy z podwójnym ryglowaniem Tresor. W połączeniu z niezwykle wytrzymałą ramą wykonaną z aluminium, PVC lub drewna, okno stanowić będzie zaporę nie do pokonania.

Rolety zewnętrzne

Chcąc uchronić się przed kradzieżą, warto zastosować nie tylko zabezpieczenia antywłamaniowe do okien, ale również niezawodne rolety zewnętrzne. Nawet rozwiązania bez klasy antywłamaniowej, które dostępne są w ofercie DAKO, zdecydowanie utrudniają sforsowanie okna, zapewniając domownikom maksymalne bezpieczeństwo. Stanowią przy tym sposób na uzyskanie pełnej prywatności, ponieważ chronią przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.

To jednak nie wszystko. Rolety zewnętrzne na okno to wiele innych korzyści. Inwestując w nie, możesz liczyć na:

  • oszczędność energii i poprawę izolacji termicznej budynku – rolety zewnętrzne chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem latem i skutecznie zatrzymując ciepło we wnętrzach zimą;
  • zabezpieczenie okna przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi, co sprawi, że będzie ono estetyczne i funkcjonalne przez dłuższy czas;
  • ograniczenie hałasów dobiegających z zewnątrz i tym samym podniesienie komfortu domowników.

W ofercie DAKO znajdziesz wysokiej klasy żaluzje i rolety zewnętrzne na okno – podtynkowe, nadstawne oraz elewacyjne, które dopasujesz do swoich potrzeb pod kątem designu oraz parametrów.

Szyby zespolone

Ogromny wpływ na funkcjonalność okien mają również zastosowane w nich szyby. Na jakie warto stawiać? W DAKO proponujemy szyby zespolone, które składają się z dwóch lub większej liczby szyb, a oddzielone są na całym obwodzie elementem dystansowym. Dzięki hermetycznie uszczelnionej przestrzeni wypełnionej gazem szlachetnym oraz specjalnej powłoce thermofloat osiągają znakomite właściwości.

Szyby bezpieczne DAKO są z jednej strony dużo bardziej wytrzymałe i dlatego mogą stanowić element systemu antywłamaniowego. Z drugiej zaś zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, stanowiąc najlepszy sposób na komfort domowników. Bezpieczne szyby zespolone to także idealnie płaska powierzchnia oraz wysoka estetyka – w efekcie świetnie sprawdzą się w każdym, nawet najbardziej stylowym wnętrzu.

Klamki z kluczykiem lub przyciskiem

Dla świeżo upieczonych rodziców doskonałym rozwiązaniem będą zabezpieczenia na klamki okienne przed dziećmi. Mowa tu przede wszystkim o zamkach na kluczyk oraz specjalnych przyciskach, dzięki którym najmłodsi domownicy nie będą w stanie samodzielnie otworzyć okna. Jest to najlepszy sposób na uniknięcie ryzyka wypadku.

W DAKO oferujemy bardzo zróżnicowane modele klamek, które dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, a dzięki nowoczesnemu designowi stanowić będą estetyczne uzupełnienie każdego okna.

Czujniki otwarcia

Wyjątkowe rozwiązanie dla osób szczególnie ceniących sobie komfort i bezpieczeństwo stanowią czujniki otwarcia okna, które dają pełną kontrolę nad stolarką i zapewniają liczne korzyści. Ich reakcja uruchamia odpowiednie, skonfigurowane z nimi systemy – alarmowy, ogrzewania albo klimatyzacji.

W DAKO oferujemy proste, ale niezwykle użyteczne urządzenia, czyli kontaktrony – można podłączyć je do:

  • instalacji alarmowej, dzięki czemu poinformują o niepożądanym otwarciu okna, co pozwoli zapobiec włamaniu;
  • systemu klimatyzacji, co umożliwia pełne kontrolowanie temperatur w pomieszczeniach i tym samym zyskanie maksymalnego komfortu;
  • termostatów ogrzewania, co pozwala zyskać spore oszczędności na anergii i w efekcie obniżyć rachunki.
źródło: dako.eu