Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Serwis drzwi zewnętrznych –  czy warto go robić?

Serwis drzwi zewnętrznych – czy warto go robić?

 
Jak wiemy wybór drzwi to inwestycja na lata, a nawet dekady. Warto zadbać o to, aby jak najdłużej cieszyć się z ich pięknego wyglądu oraz by komfort użytkowania był na najwyższym poziomie.
Drzwi zewnętrzne są kluczowym elementem każdego domu. Gdy wybierzemy już wymarzoną parę i fachowiec ją zamontuje, warto pamiętać o ich serwisie. Musimy mieć na uwadze, że takie drzwi są narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych oraz częste używanie ich, czyli otwieranie i zamykanie. Jednak, dzięki regularnemu serwisowi będziemy mogli cieszyć się pięknymi drzwiami przez wiele lat.
 
 

Jak często robić serwis drzwi zewnętrznych?

Mieszkając w domu, czy mieszkaniu codziennie korzystamy z drzwi zewnętrznych. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować ich stan. Najważniejsza jest systematyczna regulacja drzwi, ponieważ odpowiednie ich wyregulowanie ma niebagatelny wpływ na komfort użytkowania przez domowników oraz ogranicza straty ciepła. Gdy drzwi zaczną ocierać o podłogę lub skrzypieć warto sprawdzić co jest tego przyczyną.

Samodzielny serwis czy wynajęcie firmy?

 

Kluczem do komfortowego korzystania z drzwi zewnętrznych jest ich fachowe obsadzenie przez osoby doświadczone, w tym wypadku lepiej zdać się na fachowców. Natomiast jeśli chodzi o samo regulowanie drzwi każdy powinien sam sobie z tym poradzić. Najistotniejszym narzędziem jakie będą Państwo potrzebować to klucz imbusowy (zwykle załączony w pakiecie z drzwiami). Obecnie, większość dostępnych na rynku drzwi ma nowoczesne, regulowane zawiasy – dzięki temu można w szybki sposób wyregulować je samemu. Jeśli zauważymy jakieś inne, niepokojące rzeczy np. wgniecenie, odkształcenie, uszkodzenie, wtedy warto zadzwonić po serwisanta, który fachowym okiem oceni i naprawi szkody. Większość firm sprzedających drzwi oferuje własne serwisy, dlatego w pierwszej kolejności najlepiej skontaktować się z firmą, u której zakupiliśmy drzwi. Jeśli sprzedawca nie ma w ofercie takiej usługi można wynająć jakiś inny, sprawdzony serwis.

Czy gwarancja obejmuje serwis?

 

To zależy od firmy i gwarancji. Jeśli Państwo kupują drzwi zewnętrzne to należy uważnie przeczytać oraz zapytać, czy gwarancja obejmuje serwis drzwi zewnętrznych i jakie szkody będą naprawiane. Warto też dowiedzieć się co dokładnie wchodzi w zakres serwisu oraz ile obejmuje lat itd. Najczęściej jednak gwarancje nie obejmują serwisu, dlatego trzeba samemu podjąć się tego zadania.

 

źródło: bramyoknadrzwi.pl