Ważne zasady użytkowania bramy garażowej zimą

Ważne zasady użytkowania bramy garażowej zimą

Deszcze, mróz, śnieg i odwilż mają niekorzystny wpływ na użytkowaną przez nas bramę garażową. Aby brama nie zrobiła nam przykrej niespodzianki np. nie otworzyła się kiedy chcemy jechać do pracy lub samoistnie się otwierała pod naszą nieobecność należy odpowiednio o nią dbać zwłaszcza w okresie zimowym.

Podstawowe zasady użytkowania bram w okresie zimowym:

1. Smarowanie elementów ruchomych – przed każdą zimą dobrze jest umyć dokładnie bramę, wyregulować i nasmarować łączenia prowadnic oraz kółka, dokręcić wszystkie śruby. Tak przygotowana brama jest znacznie bardziej odporna na zmienne warunki pogodowe.
2. Odśnieżanie okolic bramy – śnieg i lód w punktach styczności bramy z podłożem utrudnia ruch bramy, uniemożliwia również prawidłowe zamknięcie bramy (szczególnie bramy segmentowe i uchylne), często powoduje też przymarzanie uszczelek bramy oraz rygli przy posadzce w wyniku czego dochodzi do ich uszkodzeń. Pamiętaj więc codziennie odśnieżyć wjazd do garażu.
3. Unikanie zbyt długiego otwarcia bramy – zbyt długie pozostawienie otwartej bramy na dużym mrozie może skutkować nie tylko ochłodzeniem wnętrza garażu, ale również może mieć negatywny wpływ na pracę naszego napędu do bramy.
4. Sprawdzenie siłownika – jeśli w naszej bramie zamontowaliśmy napęd elektryczny to należy koniecznie przed zimą dokonać jego przeglądu i regulacji. Także podczas zimy trzeba sprawdzać czy śnieg nie stał się przeszkodą dla elektroniki, np. jeżeli mamy zainstalowane fotokomórki, ponieważ fotokomórka pokryta śniegiem może odmówić posłuszeństwa.
Odśnieżanie bramy, smarowanie elementów bramy, zimowy przegląd, dbanie o bramę to gwarancja bezproblemowego użytkowania bramy przez całą zimę bz niespodzianek.

Pamiętaj!

Brama nieprzygotowana do zimy i źle eksploatowana może się zaciąć i nie otworzyć w najmniej oczekiwanym momencie. A tego chyba chcemy uniknąć.

Pomyśl o tym już dziś i poprostu zadzwoń do nas aby umówić się na wizytę serwisową celem dokonania przeglądu i wykonania nioezbędnych regulacji.