Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Żaluzje czy rolety – co będzie się lepiej  prezentować w salonie?

Żaluzje czy rolety – co będzie się lepiej prezentować w salonie?

Rolety oraz żaluzje stanowią funkcjonalne, a przy tym estetyczne dopełnienie salonu. Wiele osób urządzając pokój dzienny, zadaje sobie pytanie — którą opcję wybrać? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu zostało zaaranżowane dane pomieszczenie, a także od oczekiwań domowników. Podpowiadamy, w co najlepiej zainwestować.
 
 

Kiedy warto zdecydować się na żaluzje do pokoju? 

Żaluzje, choć wielu osobom kojarzą się z biurami, doskonale wyglądają również w salonie. Wykonane z odpowiedniego materiału dodadzą wnętrzu charakteru, a przy tym zapewnią domownikom prywatność. Co więcej, dzięki nim można zapobiec nagrzewaniu się pomieszczenia, ponieważ skutecznie chronią wnętrze przed promieniami słonecznymi. Obecnie można wybierać spośród modeli pionowych oraz poziomych.

Szczególną popularnością cieszą się warianty drewniane, polecane przede wszystkim osobom, które stawiają na wyposażenie z naturalnych materiałów. Warto przy tym zaznaczyć, że żaluzje mogą być wykonane w wielu kolorach, co także ułatwia ich dopasowanie do wystroju danego wnętrza. Trzeba podkreślić, że żaluzje dają możliwość kontroli, jak dużo światła ma wpadać do pomieszczenia, co zapewnia wszystkim domownikom wygodę.

Rolety w pokoju dziennym — kiedy to dobry pomysł?

Drugą propozycją są rolety materiałowe do pokoju dziennego, które stanowią alternatywę dla żaluzji. Osoby decydujące się na montaż tego rodzaju elementów wyposażenia doceniają możliwość całkowitego ich schowania do specjalnej obudowy, dzięki czemu, gdy nie będą potrzebne, nie zaczną się brudzić czy zbierać kurzu. Wielu ludzi docenia je też za łatwość ich czyszczenia. Podobnie jak w przypadku żaluzji, również rolety można znaleźć w wielu kolorach. Co więcej, na rynku są modele pokryte modnymi wzorami. 

Żaluzje czy rolety — co wybrać? Wszystko zależy od potrzeb oraz oczekiwań domowników. Warto je przeanalizować przed dokonaniem ostatecznej decyzji.

źródło: mlynarski.opole.pl