Najnowsze wiadomosci z naszej firmy

Co jest ważne przy wyborze okien z dużymi przeszkleniami?

Co jest ważne przy wyborze okien z dużymi przeszkleniami?

Okazałe, wielogabarytowe przeszklenia cieszą się rosnącą popularnością i są znakiem rozpoznawczym nowoczesnych budynków. Dlatego decydując się na zakup okien z dużymi przeszkleniami, istnieje kilka ważnych czynników, na które warto zwrócić uwagę.
 
 

Izolacja termiczna i szczelność

Planując montaż dużych przeszkleń, pamiętaj o ich odpowiednich parametrach. Mimo dużej powierzchni przeszklenia, ważne jest, aby okna zapewniały odpowiednią izolację termiczną. Należy sprawdzić czy okna posiadają niski współczynnik przenikania ciepła (U-wartość). Pakiety trzyszybowe są cieplejsze od pakietów dwuszybowych – trzecia szyba pozwala wyraźnie ograniczyć straty ciepła. Okna drewniane i drewniano-aluminiowe posiadają pakiety dwuszybowe oraz trzyszybowe. Kolejnym ważnym parametrem jest szczelność. Dokładne uszczelnienie pakietu szybowego po całym jego obwodzie zwiększa wytrzymałość i gwarantuje absolutną szczelność na powietrze i wodę. W trakcie montażu dużych przeszkleń ważny jest dobór właściwych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne oraz techniki montażu. 

Bezpieczeństwo

Przy wyborze okien z dużymi przeszkleniami należy zwrócić uwagę, czy okna będą bezpieczne dla domowników. Należy rozważać zastosowanie szyb bezpiecznych, hartowanych lub laminowanych, aby zapewnić bezpieczeństwo w przypadku ich uszkodzenia. Dodatkowym atutem będą modele posiadające okucia antywłamaniowe lub inne udogodnienia zwiększające odporność na włamanie. Drzwi tarasowe mogą mieć nawet 12 metrów szerokości, są ciężkie, dlatego ich otwieranie może być utrudnione. Drewniane i drewniano aluminiowe wyposażone są w system przesuwny zapewniający możliwość dogodnego doboru układu skrzydeł i sposobu otwierania, a zastosowany system otwierania zapewnia lekkość użytkowania, nawet przy ciężarze skrzydła 400 kg. Dodatkowym atutem jest niski próg. Pomimo dużych rozmiarów, drzwi poruszają się bardzo lekko i cicho. Możesz je przesunąć jedną ręką lub sterować nimi w pełni automatycznie.

Izolacja akustyczna

Duże przeszklenia mogą wpuszczać więcej hałasu z zewnątrz. Warto również sprawdzić czy okna mają odpowiednią izolację akustyczną, zwłaszcza gdy mieszkasz w pobliżu ruchliwej ulicy, lotniska lub innych źródeł hałasu. Istotny wpływ na izolację akustyczną w wielogabarytowych oknach mają zastosowane szyby, ale również klasa szczelności okna na powietrze. Solidne ramy i dobrej jakości uszczelki będą ograniczać przenikanie dźwięków. 

Estetyka

Duże przeszklenia sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i jasne. Wprowadzają do wnętrza więcej naturalnego światła, co przekłada się na lepsze samopoczucie domowników. Dodatkowo, pozwalają łączyć części domu z otaczającą przyrodą, tworząc efekt spójności z naturą. Dzięki dużym przeszkleniom można cieszyć się pięknym widokiem na ogród czy malowniczy pejzaż. Wybierając okna należy wziąć pod uwagę aspekt wizualny i dokonać wyboru okien, które pasują do stylu architektonicznego budynku oraz wnętrza, zachowując równowagę między funkcjonalnością, trwałością, a atrakcyjnym wyglądem. W swojej ofercie posiadamy bardzo szeroki wachlarz kolorów i wykończeń od wewnątrz i od zewnątrz, umożliwiając dowolną aranżację wnętrz, a także dopasowanie okien do stylu elewacji budynku.

Zakup odpowiednich okien wielkogabarytowych do domu to bardzo ważna decyzja, dlatego warto przed podjęciem ostatecznego wyboru skonsultować się z ekspertem, który pomoże dobrać odpowiednie rozwiązania, dopasowane do indywidualnych potrzeb.

źródło: sokolka.com.pl